O wyścigu

Tatra Road Race jest najtrudniejszym wyścigiem szosowym dla amatorów. Każdy kto podejmuje wyzwanie i staje na starcie, przez długi czas wspomina jak było ciężko i pięknie. Każdy kto chce spróbować swoich sił w górach znajdzie dla siebie odpowiedni dystans: HARD-FUN na 56 kilometrowej trasie z 1570 metrowym przewyższeniem, oraz HELL-PRO, na którym czeka na Was odpowiednio 126km i 3370 metrów przewyższenia.

Dystans HARD-FUN dedykowany jest dla wszystkich, którzy chcą poczuć smak górskiego ścigania na szosie. Dystans nie jest zbyt długi, ale nogi za bolą:-) Cały czas jazda pod i z górki, a wszędzie piękne widoki i dzika przyroda. W sumie czeka na Was 7 podjazdów o różnej skali trudności. Na trasie w połowie dystansu zlokalizowany jest bufet, gdzie otrzymacie dodatkowy zastrzyk energii. Mamy nadzieję, że po dotarciu do mety nie jeden z Was za rok będzie miał chęć, aby w następnym roku poczuć, dlaczego naszym hasłem jest "Hard as Hell" i stanie na starcie dystansu HELL- PRO.

Długi dystans HELL-PRO to już prawdziwa uczta dla kolarzy lubiących wyzwania. Wymagająca trasa poprowadzona mało znanymi zakątkami Podhala z pięknymi widokami na Tatry, które będziecie mogli podziwiać, jeżeli tylko będziecie mieć siłę. Na trasie czekają na Was długie i miejscami sztywne podjazdy, szybkie zjazdy, a na mecie wielka satysfakcja z ukończenia wyścigu. Nie warto tu liczyć ile podjazdów jest do pokonania, po co zaprzątać sobie głowę, lepiej mocno pchać pod górę. Wiemy ile potrzeba Wam energii, dlatego na trasie czekają na Was 3 obfite bufety. W celu uatrakcyjnienia przebiegu wyścigu będzie prowadzona klasyfikacja górska z licznymi premiami, a ich zwycięzcy będą dodatkowo nagrodzeni. Na obu dystansach na bufetach będą na Was czekały bidony z Iso i wszystko co potrzebne, aby dotrzeć w pełni sił do mety. Na trasie będą premie specjalne. Warto zebrać drużynę, aby stanąć na podium, dla obu dystansów będzie prowadzona wspólna klasyfikacja drużynowa. Po dotarciu do mety, zlokalizowanej na pięknym terenie Hotelu Mercure Kasprowy czekają na Was obfite bufety i pysze pasty prosto z hotelowej kuchni. Relaksując się na leżaczkach z zimnym napojem w dłoni warto czekać na ceremonię dekoracji, bo u nas każdy może być zwycięzcą. Każdy numer wrzucony do urny bierze udział w konkursie z pytaniami, gdzie czekają cenne nagrody. Pragniemy aby Tatra Road Race był dla Was prawdziwym wyzwaniem, walką o zwycięstwo i pokonywaniem własnych słabości, ale jednocześnie zapewnił Wam miłe wspomnienia, dlatego po zawodach czekają na Was tysiące zdjęć. Szukajcie siebie i bądźcie dumni, że daliście radę, a jeśli nic na trasie nie widzieliście to zdjęcia Wam wszystko pokażą:-)